Czapka termoaktywna – żeby jeszcze korzystniej chronić głowę przed zimnem

Taki rodzaj czapki jest zrobiony po to, by możliwie najlepiej przylegać do głowy i odprowadzać pot z jej powierzchni, a dzięki temu zachować jakość termiczny u osoby ją noszącej. Zapewnia utrzymywanie ciepła, nawet gdy po intensywnym wysiłku jest wilgotna, poprzez sukcesywne a także skuteczne odparowywanie wody. Jest ku temu sposobność dzięki zastosowaniu specjalnie do takiego wybranych włókien, zazwyczaj sztucznych. Niezwykle powszechne jest wykorzystywanie dwuwarstwowej budowy – materiał wewnętrzny, którzy mają kontakt rozważnie, gwarantuje utrzymanie temperatury, podczas gdy zewnętrzna warstwa decyduje o przepuszczalności potu (są to zazwyczaj tak zwany. oddychające tworzywa).

Czapka termoaktywna – żeby jeszcze korzystniej chronić głowę przed zimnem

Autor zdjęcia: Sangudo
W głównej mierze istotny jest rodzaj działalności, jaki uprawiamy – inny rodzaj czapek termoaktywnych przeznaczony jest do joggingu, a inny do jazdy na nartach. Na dodatek należy zwrócić uwagę na szwy, jakie wykorzystano, a których obecność z pewnością można odczuć przy długotrwałym stosowaniu (najlepszej jakości są modele bezszwowe). Wtedy kupna należy zwrócić uwagę na 3 zasadnicze funkcje: skład (typ użytego tkaniny), konstrukcja (lub zbudowana jest z 2 warstw? które są to warstwy?), gramatura (grubość, ciężar swój). Najlepszej jakości antybakteryjne czapki mają w sobie też jony srebra, które przedłużają odczucie świeżości w czasie stosowania czapki termoaktywnej. Niewątpliwie dobrze jest wcześniej przymierzyć czapkę – jeżeli to realne – oraz pamiętać, że nie we wszystkich przypadkach najdroższa czapka jest najlepsza w swej klasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>